Ervaring

Nicole, ik vond het een prachtige dag. Het was er één vol liefde, aandacht en mooie woorden. Ik hoop dat papa heeft meegekeken en dat hij trots op ons is geweest.

Moet wel! Alles klopte, voor een heel groot deel dankzij jou (en gisteren ook door je collega’s). Heel veel dank daarvoor. Woorden schieten te kort. De afsluiting bij de ESH was ook perfect. Het was gewoon jammer dat papa daar niet bij was. Had hij echt mooi gevonden. We spreken elkaar vast nog gauw.

 

Nienke Kroneman, Utrecht

Andere ervaringen

Dikwijls komt de dood onverwacht. Zo ook de 4 e april j.l.

Nu, na enkele maanden, komt het besef. Wat een bizar hectische periode ligt er weer achter mij.

Als mantelzorgster voor mijn zwager stond ik die bewuste ochtend op het punt naar een afspraak te gaan in het ziekenhuis toen ik gebeld werd door de huisarts van mijn zwager. Ze hadden hem die ochtend dood aangetroffen in zijn appartement.

Mijn zwager, een man die overal over wilde praten behalve over wat er zou moeten gebeuren als hij niet meer voor zichzelf zou kunnen zorgen en al helemaal niet over zijn eventuele overlijden. Hoe moest ik dat oppakken? Door meerdere trieste omstandigheden ben ik nog maar het enige familielid dat de zorg voor hem had.

De paniek sloeg toe. Onderweg naar het ziekenhuis belde ik de voor mij al zo bekende uitvaartonderneemster. Ondanks dat ze te druk waren brachten ze me in contact met Cavalli Uitvaartbegeleiding. Vrij snel kreeg ik een telefoontje van Amber. Ons gesprekje voelde gelijk goed en zo ontmoette ik die middag Amber en Tessa in het appartement van mijn zwager.

Wat heb ik het getroffen met deze 2 kanjers. In korte tijd waren de situatie en de
familiebanden hen duidelijk en werd ik letterlijk zoveel mogelijk ontzorgd.
Amber en Tessa hebben gezorgd voor een waardig afscheid. Een afscheid op een intieme locatie zoveel mogelijk in de sfeer die paste bij mijn zwager, omringd door zijn eigen spullen en zelfgemaakte schilderijen.

Ook de wijze waarop Amber en Tessa omgingen met en aandacht hadden voor mijn aan alzheimer lijdende schoonzusje (de zus van mijn zwager) trof mij. Zoveel respect, geduld en zo liefdevol.

Wat ben ik jullie ongelooflijk dankbaar. Jullie steun, die ik zo nodig had, heeft mij door weer een pittige tijd heen geloodst. Dat zal me nog heel lang bijblijven.

Lieve Amber en Tessa, dankjewel voor de liefdevolle, respectvolle en professionele wijze waarop jullie het afscheid hebben vormgegeven.

Tineke Glavimans-Weijn, Hoogland

Op 22 april zo rond 8 uur ‘s avonds staan we met elkaar voor de tijdelijke Covid-19 Cohortafdeling van de Biltse Hof.

Vijf dagen daarvoor is onze vader positief getest en hij zal de daaropvolgende nacht komen te overlijden. We hebben ons enkel haastig op uitvaartbegeleiders kunnen oriënteren. Die avond telefonisch contact op met Cavalli. Mijn zus krijgt Hanneke aan de lijn die meteen gericht de vraag stelt of wij kiezen voor ‘de centrale koeling’ in Groenekan of een lichte balseming. Die vraag blijkt cruciaal voor de mogelijkheden in het vervolg. Heel kenmerkend voor Cavalli: meteen to the point waar dat er echt toe doet en tegelijkertijd menselijk meelevend en vindingrijk. We kiezen voor de balseming.

Amber begeleidt ons in de daaropvolgende dagen voornamelijk al videobellend. Maar als het even kan ook in gesprek buiten op gepaste afstand. Van meet af aan is haar motto: ‘ook al kan er in deze coronatijd veel niet, wij gaan samen mogelijk maken wat juist wel kan’.

En zo is het ook gegaan. Amber zorgt ervoor dat mijn vader opgebaard kan worden op een plek die hem heel dierbaar is geweest, ‘De Oude School’ in De Bilt, het ‘hoofdkwartier’ van de Historische Kring waar mijn vader decennia lang actief lid van is geweest. In ‘normale’ tijden had dat niet gekund. Het afscheid vindt plaats in De Kapel op het terrein van Berg en Bos, op dat moment gesloten als cafe/restaurant. Maar op verzoek van Amber bereid om zich open te stellen voor de ceremonie. Op gepaste anderhalve meter afstand eren we daar met 30 familieleden en vrienden het leven van mijn vader. De livestream maakt het intussen mogelijk dat zowel vrienden in de VS als Zuid Limburg mee kunnen kijken. De klok luidt wanneer wij mijn vader uitgeleide doen, ook dat heeft Amber weten te regelen.

Met elkaar kijken we terug op een mooi afscheid, zoals dat echt bij mijn vader paste. Samen met Amber en Hanneke hebben we het goede kunnen doen.

 

 

Marjon de Groot, Bilthoven